Jesteś tutaj: Energia odnawialna ∙ Aktualności

Aktualności

 • Zakończenie modernizacji i obchody 35-lecia Elektrowni Wodnej Solina

  16.10.2007

  W dniu 10 października 2003 r. na terenie Elektrowni Wodnej w Solinie odbyła się uroczystość zakończenia modernizacji obiektu, oraz jubileuszu 35 - lecia oddanej do użytku w 1968 roku, EW Solina. Modernizacja obiektu doprowadziła do podniesienia mocy elektrowni do 200 MW. W uroczystości udział wziął - między innymi - Prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych, p. Stanisław Dobrzański, przedstawiciele władz państwowych, lokalnych oraz spółek sektora hydroenergetycznego.

  Więcej >

 • Trwa rozruch technologiczny W Parku Wiatrowym Kamieńsk

  01.06.2007

  Wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Elektrowni Szczytowo - Pompowych Elektrownia Wiatrowa Kamieńsk o mocy 30 MW, składa się z 15 wiatraków o mocy 2 MW każda. W chwili obecnej turbiny przechodzą tzw rozruch technologiczny. Planowane zakończenie inwestycji przełom III i IV kwartału 2007.

  Więcej >

 • Wydana decyzja w zakresie wznoszenia i wykorzystywania sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń w polskich obszarach morskich

  30.11.-0001

  16 kwietnia 2012 r. Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wydał decyzje o udzieleniu pozwoleń w zakresie wznoszenia i wykorzystywania sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń w polskich obszarach morskich dla trzech lokalizacji budowy morskich farm wiatrowych, o które wnioskowały spółki celowe z Grupy Kapitałowej PGE: EW Baltica-1 Sp. z o.o., EW Baltica-2 Sp. z o.o. oraz EW Baltica-3 Sp. z o.o.

  Więcej >