W dniach 11-13 maja 2012r. w Bełchatowie miały miejsce Mistrzostwa PGE w których udział wzięło ponad 600 zawodników oraz ok. 100 osób z Kadry Zarządzającej GK PGE.

PGE EO uplasowało się na 12 pozycji w klasyfikacji generalnej na 31 Spółek. W poprzednim roku była to pozycja 15.

Do istotnych osiągnięć drużyny PGE EO należy wymienić:

  • Złoty medal w sztafecie mieszanej VIP w pływaniu 4x50m stylem zmiennym (rywalizowało 5 sztafet)
    • Michał Prażyński
    • Karolina Morzy
    • Bartłomiej Kafka
    • Norbert Parkasiewicz
  • 4 miejsce w biegu przełajowym na 4 km w kat. do 35 lat 
    • Grzegorz Furtak
  • 5 miejsce w sztafecie mieszanej VIP z biegania 3x800m (11 sztafet)
    • Michał Prażyński
    • Edyta Abramek-Soska
    • Norbert Parkasiewicz
  • 5 miejsce w pływaniu kobiet na 50 m stylem klasycznym (18 zawodniczek)
    • Karolina Morzy
  • 6 miejsce w pływaniu mężczyzn na 100m do lat 40  (17 zawodników)
    • Bartłomiej Kafka
  • 7 miejsce w tenisie stołowym kobiet
    • Karolina Morzy
  • 8 miejsce w sztafecie męskiej z pływania 4x50m stylem zmienny (16 sztafet)
    • Janusz Izdebski
    • Bartłomiej Kafka
    • Mirosław Wawak
    • Norbert Parkasiewicz
  • 8 miejsce w piłce nożnej na 23 drużyny (w poprzednim roku poz.15)
    • Marcin Górka
    • Bartosz Sobolewski
    • Dariusz Sudoł
    • Grzegorz Furtak
    • Zbigniew Kotrys
    • Bartłomiej Kafka
    • Ryszard Kliś
    • Leszek Rutkowski
    • Dariusz Terczewski
    • Marcin Koropczukoraz dodatkowo z Kadry Zarządzającej:
    • Bogdan Pilch
    • Michał Prażyński
    • Tomasz GłuszkoPiłkarze rozegrali 8 meczy w ciągu 2 dni: 3 wygrane, 2 remisy oraz 3 przegrane
  • 8 miejsce w pływaniu mężczyzn na 50m do lat 40 stylem klasycznym
    • Norbert Parkasiewicz
  • 9 miejsce w biegu przełajowym na 4 km w kat. do 35 lat
    • Marcin Koropczuk
  • 11 miejsce w biegu przełajowym na 4 km w kat. do 55 lat
    • Mirosław Wawak
  • 11 miejsce w sztafecie męskiej 4x1000m (22 sztafety)
    • Grzegorz Furtak
    • Mirosław Wawak
    • Zbigniew Kotrys
    • Marcin Górka
  • 11 miejsce w pływaniu mężczyzn na 50m stylem klasycznym
    • Janusz Izdebski
  • 13 miejsce w biegu przełajowym na 4 km w kat. do 55 lat
    • Zbigniew Kotrys
  • 14 miejsce w pływaniu na 100m stylem zmiennym do 40 lat
    • Michał Prażyński
  • 14 miejsce w tenisa stołowego w kat. powyżej 40 lat
    • Janusz Klamecki

Z uwagi na zbyt małe zainteresowanie ze strony kobiet PGE EO nie mogliśmy wziąźć udziału w takich dyscyplinach jak: siatkówka kobiet (6-8 pań), sztafeta kobiet w bieganiu 4x800m, bieg przełajowy kobiet na 2 km, sztafeta kobiet w pływaniu 4x50m stylem zmiennym, co ograniczyło nasze możliwości w poprawie wyniku  generalnego. Gorąco zachęcamy nasze kobiety do zawodów.

I dziękuję za Wasz WSPANIAŁY udział!!!

A teraz czas na trening...