• Robot podwodny skontroluje w tym roku trzy elektrownie należące do PGE Energia Odnawialna

  09.03.2020

  Nowoczesny robot z sonarem, który zakupiła PGE Energia Odnawialna, skontroluje w tym roku stan techniczny trzech elektrowni wodnych: Dębe, Smardzewice i Krępna. W kolejnych latach sprzęt będzie wykorzystywany we wszystkich obiektach hydrologicznych należących do spółki.

  Więcej
 • PGE ma 1000 hektarów gruntów pod instalacje fotowoltaiczne

  05.03.2020

  Już ponad tysiąc hektarów gruntów zabezpieczyła Grupa Kapitałowa PGE pod instalacje fotowoltaiczne (PV). Na tych terenach będzie można zbudować farmy słoneczne o mocy przeszło 500 MW. Największe projekty zostaną realizowane w województwach: lubelskim, lubuskim, łódzkim, podkarpackim i zachodniopomorskimi.

  Więcej
 • PGE Energia Odnawialna wykorzystuje system informatyczny do monitoringu instalacji PV

  03.03.2020

  PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, testuje na farmie fotowoltaicznej na górze Żar innowacyjny system informatyczny, umożliwiający skuteczny monitoring efektywności pracy dużych elektrowni słonecznych. Zastosowanie tego rozwiązania pozwoli na natychmiastowe wykrycie uszkodzonego lub nieprawidłowo działającego elementu instalacji, co w konsekwencji będzie mieć wpływ na produktywność inwestycji i przychody spółki.

  Więcej

Nasze obiekty

Czy wiesz że..

Jasny kolor ścian i sufitów powoduje wieczorem późniejsze włączenie światła, ponieważ biała ściana odbija 80% światła na nią padającego.

pgeeo_site