Aktualności

Obecnie w ESP Porąbka Żar trwa remont zbiornika górnego, który jest elementem większego procesu modernizacyjnego elektrowni. Zakończenie prac remontowych w zbiorniku górnym w ESP Porąbka Żar planowane jest w czwartym kwartale 2024 roku.

Czytaj więcej

Przygotowujemy się do uruchomienia postępowania zakupowego na zaprojektowanie i budowę, w formule pod klucz, wielkoskalowego bateryjnego magazynu energii elektrycznej, o mocy do 263 MW oraz pojemności minimalnej 900 MWh. Projekt zlokalizowany będzie w sąsiedztwie należącej do Grupy PGE Elektrowni Szczytowo-Pompowej Żarnowiec.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna otrzymała koncesję na produkcję energii elektrycznej z PV Pasterzowice o mocy 8 MW. Dzięki tej inwestycji zielona energia trafi do blisko 4,5 tys. gospodarstw domowych.

Czytaj więcej

Po zakończeniu modernizacji Elektrowni Wodnej Gubin odbyły się warsztaty w formie spotkania szkoleniowo-informacyjnego. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 20 osób – ekspertów, pracowników z branży energetycznej.

Czytaj więcej

30 kwietnia 2024 roku Rada Nadzorcza PGE Energia Odnawialna podjęła uchwałę o powołaniu nowych członków Zarządu X kadencji PGE Energia Odnawialna S.A.

Czytaj więcej

Elektrownia Wodna Gubin, jedna z najstarszych działających elektrowni przepływowych w Polsce, przeszła modernizację. Polegała ona na wymianie trzech turbin, co zapewni jej bezawaryjną pracę przez co najmniej 40 lat. Dzięki przeprowadzonym pracom elektrownia może teraz produkować dla Gubina i okolic o 10 procent energii elektrycznej więcej niż przed remontem. Jej obecna moc to 1,26 MW. Elementy najstarszej z wymienionych turbin zostały wyeksponowane jako zabytek przed budynkiem elektrowni.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE jest jedną z 10 firm w kraju posiadających ten certyfikat.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE podpisała umowę na budowę kolejnej farmy fotowoltaicznej o mocy 2,3 MW. PV Witkowo powstanie na terenie powiatu gnieźnieńskiego w województwie wielkopolskim. Nowa instalacja wyprodukuje około 2,5 GWh energii rocznie, co pozwoli na zasilenie zieloną energią ok. 1250 gospodarstw domowych.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE podpisała umowy na budowę 14 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 180 MW. Nowe instalacje powstaną do 2026 roku i będą w stanie zasilić w zieloną energię blisko 90 tys. gospodarstw domowych. Są to kolejne działania realizowane w ramach Strategii Grupy PGE, zgodnie z którą do 2030 r. Grupa będzie posiadać instalacje słoneczne o łącznej mocy ok. 3 GW.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE uruchomiła farmę fotowoltaiczną o mocy 25 MW. Elektrownia słoneczna została wybudowana na terenie powiatu siemiatyckiego w województwie podlaskim. Wyprodukowana przez nią energia elektryczna zasili ponad 12 tys. gospodarstw domowych. Jednocześnie białostocki oddział PGE Dystrybucja zakończył budowę rozdzielni sieciowej 110kV Augustynka, która pozwoli na wyprowadzenie mocy z nowej farmy fotowoltaicznej do sieci.

Czytaj więcej