• Wielkie ćwiczenia ratownicze w pobliżu elektrowni szczytowo-pompowej Dychów

  30.03.2023

  W pobliżu należącej do Grupy PGE elektrowni szczytowo-pompowej Dychów przeprowadzono ćwiczenia ratownicze w ramach akcji „Lubuskie Żywioły 2023”. Uczestniczyły w niej m.in. jednostki Państwowej Straży Pożarnej z województw lubuskiego, wielkopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego, ratownicy medyczni, inspekcja sanitarna i ochrony środowiska, leśnicy oraz specjaliści z Państwowej Agencji Atomistyki. Łącznie w działania zaangażowanych było ponad 350 strażaków i ponad 400 osób z pozostałych instytucji.

  Więcej
 • PGE rozpoczyna realizację kolejnego projektu fotowoltaicznego na Mazowszu

  29.03.2023

  PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE uruchomiła postępowanie przetargowe na budowę kolejnej farmy fotowoltaicznej. Tym razem chodzi o elektrownię PV Jedlanka Stara o mocy 5 MW w powiecie radomskim na Mazowszu. Planowo instalacja składająca się z około 10 tys. paneli monokrystalicznych o mocy nie mniejszej niż 500 W każdy, zostanie wybudowana w drugiej połowie 2024 r.

  Więcej
 • Modernizacja Elektrowni Wodnej Dębe na półmetku

  27.03.2023

  Kompleksowa modernizacja Elektrowni Wodnej Dębe, należącej do PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE, minęła półmetek. Zostały już wymienione dwa z czterech hydrozespołów wraz z instalacją elektryczną, wentylacją oraz systemem przeciwpożarowym. Zgodnie z harmonogramem prace inwestycyjne, w obchodzącym w tym roku sześćdziesięciolecie obiekcie, zakończą się do końca 2024 roku.

  Więcej
 • PGE planuje wybudować blisko 100 MW nowych mocy OZE na Podkarpaciu

  16.03.2023

  PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, zamierza uruchomić instalacje ze źródeł odnawialnych o łącznej mocy blisko 100 MW na terenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola. W tym celu podpisane zostało porozumienie z Miastem Stalowa Wola oraz spółką Euro-Park Stalowa Wola z Grupy Kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu. Wyprodukowana w nowych instalacjach zielona energia będzie wykorzystywana na potrzeby miasta oraz przedsiębiorstw prowadzących działalność na terenie Parku Inwestycyjnego oraz Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

  Więcej
 • Uczestnicy VII Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna pobiegną dla Franka i Brajana

  15.03.2023

  Już po raz siódmy, w ostatnią sobotę sierpnia, na Wyspie Energetyk w Polańczyku, należącej do PGE Energia Odnawialna, odbędzie się Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna. Tym razem uczestnicy zawodów pobiegną, by pomóc w leczeniu i rehabilitacji dwóch braci z Jedlicza: Franka i Brajana.

  Więcej
pgeeo_site