• Coraz więcej Odnawialnych Źródeł Energii w Grupie PGE

  25.06.2020

  Od dzisiaj miasto wielkości Lublina będzie miało energię elektryczną z wiatru. Grupa PGE uruchomiła dwie nowe farmy wiatrowe Starza/Rybice i  Karnice II. Inwestycja w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego to 43 turbiny o łącznej moc zainstalowanej blisko 100 MW. Inwestycja zwiększa łączną moc zainstalowaną farm wiatrowych Grupy  PGE o blisko 20 proc. do 647 MW i umacnia pozycję Grupy jako największego producenta zielonej energii w Polsce.

  Więcej
 • OZE jak malowane – serce PGE Energia Odnawialna bije na Woli

  22.06.2020

  PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, zadbała o barwną wizytówkę. Na budynku siedziby firmy, przy ul. Ogrodowej 59a, powstał ekomural.

  Więcej
 • Łaziki będą monitorować farmy wiatrowe PGE Energia Odnawialna

  08.06.2020

  Farmy wiatrowe PGE Energia Odnawialna będą monitorowane przez zdalnie sterowane łaziki. Uzupełnią one pracę dronów, które do tej pory wykonywały to zadanie.

  Więcej
 • Platforma serwisowa ułatwi naprawę śmigieł wiatraków PGE Energia Odnawialna

  19.05.2020

  Pracownicy PGE Energia Odnawialna naprawiający łopaty turbin wiatrowych będą korzystać z ultranowoczesnej platformy serwisowej. Umożliwi ona przeprowadzenie prac na wysokości nawet w nocy, podczas deszczu, silnego wiatru i przy niskich temperaturach. To pierwsze tego typu urządzenie w Polsce i zaledwie trzecie w tej części Europy.

  Więcej
 • PGE zbuduje farmę fotowoltaiczną w pobliżu Elektrowni Opole

  14.05.2020

  Należące do Grupy Kapitałowej PGE spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna oraz PGE Energia Odnawialna będą współpracowały przy kolejnym projekcie fotowoltaicznym. Tym razem na terenach należących do Elektrowni Opole zostanie zbudowana farma słoneczna, której produkcja wystarczy na zaspokojenie potrzeb energetycznych blisko 900 gospodarstw domowych.

  Więcej
pgeeo_site