• PGE wybuduje kolejne farmy fotowoltaiczne w czterech województwach

  23.05.2022

  PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE, wybuduje siedem nowych farm fotowoltaicznych. Spółka wyłoniła wykonawców czterech inwestycji i ogłosiła przetargi na wykonawców trzech kolejnych instalacji. Farmy o łącznej mocy 29 MW powstaną na Podlasiu, Mazowszu, Wielkopolsce i w województwie lubuskim.

  Więcej
 • PGE wybuduje w pobliżu Kompleksu Turów dwie farmy fotowoltaiczne w ramach Południowo-Zachodniego Klastra Energii

  19.05.2022

  PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy PGE, wybuduje na terenie powiatu zgorzeleckiego w województwie dolnośląskim dwie jednomegawatowe farmy fotowoltaiczne PV Zawidów 1 i PV Zawidów 2. Obie instalacje powstaną do końca maja 2023 r. w pobliżu Kopalni i Elektrowni Turów – oddziałów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Inwestycje zostaną dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

  Więcej
 • Wyspa Energetyk przygotowana do sezonu wakacyjnego

  26.04.2022

  Zakończyła się najważniejsza część modernizacji infrastruktury turystycznej na Wyspie Energetyk, należącej do PGE Energia Odnawialna. Na miłośników Bieszczad, którzy w tym roku przyjadą latem na wypoczynek nad Jezioro Solińskie czekać będą m.in. nowe domki, nowoczesne pole campingowe oraz plac zabaw.

  Więcej
 • PGE rozpoczyna realizację projektu PV o mocy 153 MW

  12.04.2022

  PGE Energia Odnawialna uruchamia postępowanie przetargowe na budowę elektrowni PV Jeziórko, jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce. Jej docelowa moc zainstalowana wyniesie 153 MW.

  Więcej
 • Grupa PGE powiększa portfel lądowych farm wiatrowych

  01.04.2022

  PGE podpisała umowę warunkową na nabycie trzech lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy 84,2 MW. Po finalizacji transakcji moc zainstalowana Grupy PGE w tej technologii wzrośnie o 12 proc. do blisko 770 MW. Akwizycja zapewni Grupie PGE utrzymanie pozycji największego wytwórcy energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Po zakończeniu procesu przejęcia PGE będzie posiadać 11 proc. udziału zainstalowanych mocy w farmach wiatrowych w Polsce.

  Więcej
pgeeo_site