• PGE rozpoczęła budowę jednej z największych w Polsce farm fotowoltaicznych

  08.12.2022

  PGE rozpoczęła na Podkarpaciu budowę jednej z największych w Polsce farm fotowoltaicznych - PV Jeziórko. Do końca 2023 r., na działkach o powierzchni około 100 ha, powstanie instalacja o mocy 100 MW.

  Więcej
 • PGE gotowe do realizacji kolejnych inwestycji w OZE na Pomorzu

  24.11.2022

  PGE Energia Odnawialna zamierza uruchomić na Pomorzu kolejne inwestycje z sektora energetyki odnawialnej. Obok znajdujących się w Gminie Wicko dwóch farm wiatrowych Wojciechowo i Lotnisko, w ciągu kilku najbliższych lat mogą powstać instalacje fotowoltaiczne o mocy ponad 100 MW.

  Więcej
 • PGE zakończyła budowę 19 farm fotowoltaicznych

  21.11.2022

  PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE, zakończyła prace budowlane na 19 farmach fotowoltaicznych o mocy do 1 MW, które wygrały w 2021 roku aukcję na sprzedaż energii elektrycznej w instalacjach odnawialnych źródeł energii. Nowe jednomegawatowe instalacje słoneczne powstały w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, lubelskim i mazowieckim. Dodatkowo spółka podpisała umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą na budowę farmy fotowoltaicznej PV Augustynka o mocy 25 MW.

  Więcej
 • PGE przeprowadziła akcję zarybiania Zbiornika Myczkowskiego. Do jeziora trafiło 150 kg pstrąga potokowego

  17.11.2022

  PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE, przeprowadziła zarybianie Zbiornika Myczkowskiego. Do jeziora znajdującego się w pobliżu Elektrowni Szczytowo-Pompowej Solina trafiło 150 kg pstrąga potokowego. To kolejna w tym roku akcja zorganizowana przez spółkę, obok należących do niej obiektów energetycznych, która ma na celu odbudowę populacji różnych gatunków ryb.

   

  Więcej
 • PGE przeprowadziła akcję zarybiania Jeziora Raduszeckiego i Jeziora Dychowskiego

  31.10.2022

  PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy PGE, przeprowadziła akcję zarybiania Jeziora Raduszeckiego i Jeziora Dychowskiego. Celem przedsięwzięcia było wzmocnienie populacji trzech gatunków ryb charakterystycznych dla regionu krośnieńskiego czyli: lina, karpia i karasia pospolitego.

  Więcej
pgeeo_site