W czerwcu na zaporze Elektrowni Wodnej Solina należącej do PGE Energia Odnawialna odbyły się Regionalne Ćwiczenia Obronne 2016 w ramach ogólnopolskich ćwiczeń z wojskiem pt. ANAKONDA 2016

Celem działań było sprawdzenie zdolności reagowania wydzielonych struktur niemilitarnych systemu obronnego państwa na współczesne zagrożenia bezpieczeństwa narodowego.

Podczas odbywających się 11 czerwca br. ćwiczeń został zaprezentowany sposób prowadzenia działań antyterrorystycznych w środowisku konfliktu hybrydowego oraz specjalne działania na zaporze wodnej w Solinie. W ćwiczeniach wzięli  udział przedstawiciele: Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, WOPR, GOPR, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie, jednostek formacji Obrony Cywilnej oraz Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Należący do PGE Energia Odnawialna Oddział  ZEW Solina- Myczkowce otrzymał podziękowania od Wojewody Województwa Podkarpackiego, Pani Ewy Leniart, za zaangażowanie i udział w procesie przygotowania i przeprowadzenia działań praktycznych.  

Więcej informacji na stronie https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/cwiczenie-obronne-w-bieszczadach/

Należąca do PGE Energia Odnawialna Elektrownia Solina jest jedną z największych w Polsce elektrowni szczytowo-pompowych.

Moc zainstalowana wynosi obecnie 200 MW. Położona jest u stóp najwyższej w Polsce zapory betonowej na rzece San. Górny zbiornik elektrowni tworzy największe w Polsce sztuczne jezioro.

 

Fot. UW w Rzeszowie

pgeeo_site