Światowy Dzień Wiatru przypada na 15 czerwca i jest okazją do promowania wiatru, jako odnawialnego źródła energii. Głównym partnerem i sponsorem imprezy była PGE Energia Odnawialna S.A.

Gdy na boisku młodzi piłkarze rozpoczęli rywalizację zebrani kibice i rodzice brali udział w konkursach których tematem przewodnim był wiatr i energia. Firmowe upominki można było wygrać np. za wymienienie tekstów piosenek lub tytułów filmów, w których pojawia się wiatr. Część kibiców z Marek dowiedziała się przy okazji, że w ich mieście 131 lat temu powstała pierwsza na Mazowszu elektrownia

Po rozegraniu meczy przez młodych piłkarzy  na boisko OSiR w Kobyłce wyszli zawodnicy Wichru i Huraganu, by rozegrać pierwsze od kilkunastu lat wietrzne derby. W obu zespołach wystąpili piłkarze grający na co dzień w pierwszym składzie, jak również juniorzy, aspirujący do gry wśród seniorów. Mecz wygrał Huragan 6:5, zdobywając puchar Prezesa PGE Energia Odnawialna S.A. Wszyscy zawodnicy i sędziowie otrzymali pamiątkowe medale.

pgeeo_site