Farma wiatrowa Resko II budowana jest przez konsorcjum firm: Mega S.A. oraz Elektrobudowa S.A.

Dostawcą turbin jest firma Vestas Poland. Na powstającej farmie wiatrowej pracować będzie 38 siłownie Vestas V100 o mocy 2 MW każda – łącznie 76 MW. Koszt całej inwestycji wyniesie około 385 mln. zł. Elektrownia Wiatrowa Resko II zostanie przyłączona do sieci dystrybucyjnej ENEA Operator za pośrednictwem linii WN która realizowana jest równolegle z budową farmy jako zadanie własne Enea Operator w ramach umowy przyłączeniowej. 

Uroczysta ceremonii podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Farmy wiatrowej Resko II odbyła się 15 maja 2015 r. w miejscowości Worowo, gdzie zlokalizowana jest stacja elektroenergetyczna nowej elektrowni (GPZ). Podpisy pod aktem erekcyjnym złożyli uczestniczący w uroczystości goście honorowi, w tym m.in.: Maciej Górski, Prezes Zarządu PGE Energia Odnawialna, Marek Szymankiewicz – Wiceprezes Zarządu ds. Infrastruktury Sieciowej Enea Operator oraz Andrzej Szulist – Prezes Mega SA. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele władz lokalnych.

Elektrownia wiatrowa Resko II oraz Lotnisko o mocy 90 MW to największe inwestycje w OZE, realizowane w ramach przyjętej w maju 2014 r. strategii Grupy Kapitałowej PGE, zakładającej pozyskanie łącznie co najmniej 234 MW nowych mocy w elektrowniach wiatrowych w latach 2014-2016. Z ponad 300 MW mocy zainstalowanych w energetyce wiatrowej Grupa PGE już dzisiaj jest jednym z liderów segmentu. Do końca 2015 roku, po uruchomieniu nowych elektrowni, łączna moc działających instalacji wiatrowych Grupy Kapitałowej PGE wzrośnie do 529 MW.

pgeeo_site