Obchody Dnia Wody rozpoczęliśmy od wspólnego obiadu w restauracji Hotelu Mistral. Hotel, w którym podczas Euro 2012 mieszkali zawodnicy Hiszpanii, budził zainteresowanie zarówno uczniów, jak i opiekunów. Po obiedzie przyszedł czas na zwiedzanie EW Żarnowiec, gdzie młodzież uzyskała informacje dotyczące pracy największej elektrowni wodnej w Polsce. Kolejnym punktem obchodów była krótka wizyta na położonej niedaleko Elektrowni Wiatrowej Wojciechowo.

Na zakończenie pierwszego dnia na młodzież czekały jeszcze dwie niespodzianki - pierwszą było spotkanie motywacyjne z Victorem Borsukiem, wielokrotnym Mistrzem Polski w kitesurfingu. Victor w interesujący sposób przedstawił swoją drogę do sukcesów i motywował by mimo przeciwności nie rezygnować z planów. Drugą niespodzianką była możliwość skorzystania z atrakcji hotelu: części SPA oraz gry w bilard czy piłkarzyki.

Obchody Dnia Wody zakończył quiz z wiedzy nt. OZE. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety, a każda ze szkół - pamiątkowy dyplom.

 

pgeeo_site