„Bezpieczne Wakacje z PGE Energia Odnawialna” – zapraszamy na letni cykl wydarzeń w Bieszczadach

11.07.2023

PGE Energia Odnawialna rozpoczyna kolejną odsłonę wakacyjnej, edukacyjnej akcji, która przybliża turystom i mieszkańcom Polańczyka zasady bezpiecznego zachowania nad wodą.

 

 

Przez wakacje nad Soliną będzie można oglądać m.in. pokazy ratownictwa wodnego organizowane przez WOPR wspólnie z policją i strażakami, a także wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, zawodach pływackich oraz wielu innych atrakcjach, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dodatkowo przez prawie całe lato – w każdy piątek – w Amfiteatrze Polańczyk będą odbywać się pokazy kina letniego. Plenerowa akcja zorganizowana przez PGE Energia Odnawialna potrwa do 20 sierpnia. Wstęp wolny.

PGE Energia Odnawialna rozpoczyna kolejną odsłonę wakacyjnej, edukacyjnej akcji, która przybliża turystom i mieszkańcom Polańczyka zasady bezpiecznego zachowania nad wodą. W każdy weekend wakacji, aż do 20 sierpnia, w godzinach od 11:00-17:00 osoby wypoczywające nad Zalewem Solińskim będą mogły uczestniczyć w szkoleniach przygotowanych przez Bieszczadzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Polańczyku. W programie przewidziano m.in. pokazy sprzętu ratowniczego czy udzielania pierwszej pomocy. W niedzielę, 16 lipca, i w sobotę, 29 lipca, odbędą się pokazy zorganizowane wspólnie przez ratowników WOPR oraz funkcjonariuszy policji i straży pożarnej.

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje z PGE Energia Odnawialna" zaplanowano również zawody pływackie i wiele dodatkowych atrakcji dla najmłodszych, przewidzianych w godzinach od 10:00-16:00.

Częścią wakacyjnego cyklu są bezpłatne, otwarte dla wszystkich pokazy filmów w kinie plenerowym. Co piątek w Amfiteatrze Polańczyk będą organizowane wieczorne projekcje wyjątkowych filmów, w tym komedii, również dla najmłodszych.

 

Repertuar Kina Plenerowego PGE Energia Odnawialna 2023:

14.07 – Blues brothers

21.07 – Grease

28.07 – Rybki z ferajny

04.08 – Madagaskar 2     

11.08 – Frida                 

18.08 – Kot w butach 

19.08 – Get shorty 

 

Wszystkie seanse odbywają się o godz. 20.30 – wstęp bezpłatny!