Bieg 50-lecia Elektrowni Wodnej Solina. II Charytatywny Cross na Wyspie Energetyk. Tym razem biegacze pomagali chorej Basi

05.09.2018

Na należącej do spółki PGE Energia Odnawialna Wyspie Energetyk odbył się Bieg 50-lecia Elektrowni Wodnej w Solinie. Dochód z imprezy został w całości przekazany na pomoc chorej Basi.

To były już drugie charytatywne zawody biegowe organizowane przez PGE EO na Wyspie Energetyk. W zeszłym roku uczestnicy imprezy startowali, by wesprzeć w leczeniu Tomasza Brzeskiego, biegacza górskiego, triathlonisty, narciarza i kolarza, który podczas jednych z zawodów uległ poważnemu wypadkowi.

Tym razem pomoc była adresowana do Basi, dziewczynki, która od lat zmaga się z  chorobą i stale potrzebuje wsparcia finansowego na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji.

W ramach bieszczadzkiej imprezy, której ambasadorem była Izabela Zatorska - najlepszą polska biegaczka górska w historii, multimedalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata - odbyły się trzy biegi na dystansie od jednego do ośmiu kilometrów. W biegu głównym, na trudnej przełajowej trasie najszybsi byli Natalia Semenovych z Kivchowata na Ukrainie i Hubert Wierdak z Korczyny.

Podczas imprezy zebrano dla chorej Basi 9 tys. zł.