Fair Play dla Elektrowni w Solinie

19.02.2010

W Sali kongresowej Pałacu Nauki i Kultury w Warszawie 4 grudnia br. odbyła się uroczysta gala XII edycji programu "Przedsiębiorstwo Fair Play". Z rąk wicemarszałka województwa podkarpackiego Bogdana Rzońcy i zastępcy Głównego Inspektora Pracy Mariana Liwo certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play 2009 odebrał Józef Folcik, prezes zarządu Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce S.A.

Głównym celem programu jest promocja etycznych zachowań i wrażliwości społecznej w działalności gospodarczej oraz zachęcanie firm do twórczych i innowacyjnych działań. Program obejmuje dwa etapy: pierwszy odbywający się na szczeblu regionalnym, drugi ogólnokrajowy. Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce S.A. został uhonorowany tytułem Przedsiębiorstwo Fair Play w roku 2009 po spełnieniu szeregu wymogów, które zostały ściśle określone w regulaminie konkursu. W trakcie weryfikacji przede wszystkim brane były pod uwagę stosunki z kontrahentami, pracownikami i społecznością lokalną.

Priorytetem w działalności naszej firmy jest uczciwość i rzetelność, a otrzymany certyfikat gratyfikuje nas za tę konsekwentną postawę - mówi Józef Folcik, prezes zarządu Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce S.A. To wyróżnienie jest dla nas motywacją do dalszej rzetelnej pracy, bo ona zawsze daje pozytywne efekty – dodaje.

Szczególna uwaga zwracana była również na terminowość wywiązywania się ze zobowiązań finansowych, stosunków międzyludzkich panujących w firmie, warunki i bezpieczeństwo w miejscu pracy oraz wrażliwość społeczną. Jest to już drugie wyróżnienie dla Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce S.A. w tym konkursie.