Farma wiatrowa Pelplin formalnie przekazana do eksploatacji

02.08.2012

Pelplin Sp. z o.o. zrealizowała projekt inwestycyjny budowy farmy wiatrowej o mocy 48 MW, składającej się z 24 turbin wiatrowych typu G90 firmy Gamesa o mocy 2 MW każda.

Pelplin Sp. z o.o. zrealizowała projekt inwestycyjny budowy farmy wiatrowej o mocy 48 MW, składającej się z 24 turbin wiatrowych typu G90 firmy Gamesa o mocy 2 MW każda. Spółka uzyskała koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej i farma wiatrowa została formalnie przekazana do eksploatacji.

Zgodnie z zapisami warunkowej umowy zakupu 100% udziałów w spółce Pelplin Sp. z o.o. od hiszpańskiej firmy Gamesa Energia S.A.U. z dnia 25 maja 2011 roku, PGE Energia Odnawialna S.A. w dniu 2 sierpnia 2012 roku, tj. po spełnieniu wszystkich warunków kontraktu, stała się 100% udziałowcem w Spółce Pelplin Sp. z o.o..

Farma Wiatrowa Pelplin jest zlokalizowana ok. 50 km na południe od Gdańska w gm. Pelplin, powiat tczewski, województwo pomorskie.

Zakup farmy wiatrowej wpisuje się w strategię działania PGE Energia Odnawialna S.A., przyczyniając się do budowy wartości GK PGE w zakresie odnawialnych źródeł energii.