Konkurs "ZIELONA ENERGIA WOKÓŁ NAS”

24.10.2012

"Zielona energia wokół nas" to hasło konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Energii Odnawialnej przy współpracy PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział w Solinie. Laureatów i wyróżnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Bieszczad poznaliśmy 22 października br.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy do wyboru mieli rysunek wykonany dowolną techniką lub fotografia własnego wyobrażenia na temat zielonej energii. Udział w konkursie wzięło 48 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w Łukowem, Manastercu, Uhercach Mineralnych, Ustrzykach Dolnych oraz Wojtkówce i Sanoku. Idea, jaka przyświecała organizacji tego konkursu to przede wszystkim zainteresowanie młodych ludzi ochroną środowiska oraz odnawialnymi źródłami energii. – Cieszymy się, że tych prac napłynęło tak dużo, co świadczy o sporym zainteresowaniu dzieci i młodzieży zagadnieniami dotyczącymi odnawialnych źródeł energii. Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję niezwykłej wyobraźni oraz talentu – powiedział Mieczysław Koch, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Energii Odnawialnej. Patronat nad konkursem objął marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta oraz Mieczysław Kasprzak, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, który podkreślił znaczenie edukacji z zakresu ochrony środowiska naturalnego. – Największą dla Was nagrodą jest utrzymanie tego krajobrazu – czystych gór, lasów i jezior. Jeśli nie zmienimy źródeł energii na „zielone” to pod koniec tego wieku nie zobaczymy na kuli ziemskiej środowiska naturalnego. To, co naturalne po prostu zniknie. Dlatego tak ważna jest praca nad pozyskiwaniem energii z naturalnych źródeł, ale też edukacja – powiedział Mieczysław Kasprzak.

Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom gratulacje złożył dyrektor PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział w Solinie Józef Folcik, który zaprosił również wszystkich uczestników spotkania do wnętrza jednej z najbardziej imponujących budowli wzniesionych przez człowieka – zapory wodnej w Solinie.