Marta Gajęcka doradcą Prezydenta Andrzeja Dudy

30.03.2017

Wiceprezes PGE Energia Odnawialna Marta Gajęcka została powołana na Społecznego Doradcę Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Marta Gajęcka oprócz zasiadania w Zarządzie PGE EO jest Wiceprezesem Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej, a także Dyrektorem w międzynarodowym stowarzyszeniu przemysłu energetycznego Eurelectric. Wcześniej pełniła funkcję Wiceprezesa PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. ds. rozwoju i relacji międzynarodowych.

Obok dużego doświadczenia zawodowego w sektorze prywatnym Marta Gajęcka posiada także bogatą praktykę w administracji publicznej oraz w dyplomacji.

Była Dyrektorem Wykonawczym w Ernst & Young Global R&D and Innovation Services EMEIA Tax Center gdzie doradzała w zakresie finansowania inwestycji w krajach UE w badania, innowacje i rozwój.

Sprawowała funkcje m.in. Wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego w Luksemburgu gdzie odpowiadała za finansowanie inwestycji w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji, Słowenii oraz w Bułgarii, a także za finansowanie transeuropejskich sieci transportowych i energetycznych w całej Unii Europejskiej.

Pełniła także funkcję Wicegubernatora w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie, Prezesa Eques Investments TFI S.A., Partnera Ernst & Young w Polsce,  Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów, Radcy ds. Finansowych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli oraz Radcy ds. Finansowych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy OECD w Paryżu.

Marta Gajęcka jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne. Posiada także polsko-francuski dyplom w ramach Programu Studiów Europejskich prowadzonego przez Szkołę Główną Handlową wraz z Instytutem Nauk Politycznych w Paryżu.