Nowa farma wiatrowa PGE

16.10.2012

PGE Energia Odnawialna S.A. w dniu 15 października 2012 roku, tj. po spełnieniu wszystkich warunków zawieszających do umowy zakupu udziałów w spółce Żuromin Sp. z o.o. od hiszpańskiej firmy Gamesa Energia S.A.U., stała się 100 proc. udziałowcem Spółki Żuromin Sp. z o.o.

Żuromin Sp. z o.o. zrealizowała projekt inwestycyjny budowy farmy wiatrowej o mocy 60 MW, składającej się z 30 turbin wiatrowych typu G90 firmy Gamesa o mocy 2 MW każda. Spółka uzyskała koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej i farma wiatrowa została formalnie przekazana do eksploatacji.

Farma wiatrowa Żuromin jest zlokalizowana na terenie gmin Kuczbork-Osada, Żuromin, Lubowidz, w powiecie żuromińskim, województwo mazowieckie.

Zakup farmy wiatrowej wpisuje się w strategię inwestycyjną PGE Energia Odnawialna S.A., przyczyniając się do budowy wartości Grupy Kapitałowej PGE w zakresie odnawialnych źródeł energii. Jest to już drugi zakup inwestycyjny, po farmie wiatrowej Pelplin o mocy 48 MW, zrealizowany przez PGE Energia Odnawialna S.A. w bieżącym roku.