Obchody Dnia Wiatru w Żurominie

18.06.2012

W piątek, 15 czerwca, z okazji obchodów Dnia Wiatru uczniowie gimnazjów z Żuromina mieli możliwość zwiedzenia Farmy Wiatrowej Żuromin i sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu Odnawialnych Źródłach Energii podczas międzyszkolnego turnieju.

W piątek, 15 czerwca, z okazji obchodów Dnia Wiatru 120 uczniów gimnazjów z Żuromina miało możliwość zwiedzenia Farmy Wiatrowej Żuromin i sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu Odnawialnych Źródłach Energii podczas międzyszkolnego turnieju.

Największą wiedzą z zakresu energetyki wiatrowej i Odnawialnych Źródeł Energii okazali się uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1, których przedstawiciele zajęli pierwsze dwa miejsca na podium. Trzecie miejsce przypadło Gimnazjum nr 2. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk przedstawicieli PGE Energia Odnawialna S.A.

Zwiedzanie Farmy Wiatrowej Żuromin i turniej wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii zakończyło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Dzień Wiatru obchodzony był w tym roku już po raz szósty. Zwiększenie świadomości społecznej w zakresie potencjału wiatru, jako źródła czystej i niewyczerpanej energii, a także rozpowszechnianie wiedzy na temat korzyści, jakie niesie za sobą wykorzystanie elektrowni wiatrowych to główne cele międzynarodowego święta.

Jesteśmy pod wrażeniem ogromnej wiedzy tych młodych ludzi w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii. To oni już w niedalekiej przyszłości będą mieli możliwość chronienia środowiska naturalnego i budowania swojej przyszłości w oparciu o czystą ekologicznie energię. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim spotkaniom jak dzisiejsze będą mogli korzystać z naszych doświadczeń i staną się ambasadorami energii wiatrowej w swoim środowisku - mówi Michał Kucaj, pracownik Departamentu Korporacyjnego odpowiedzialny za komunikację w Spółce.