Obchody Światowego Dnia Wody w ZEW Solina - Myczkowce

22.03.2013

Z okazji obchodów Dnia Wody uczniowie szkół sąsiadujących z PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Solina - Myczkowce w Solinie zwiedzili zaporę oraz wzięli udział w turnieju wiedzy na temat Odnawialnych Źródeł Energii.

22 marca uczniowie gimnazjów z okolic Soliny wzięli udział w obchodach Dnia Wody. W programie imprezy przewidziano zwiedzanie Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce, konkurs na temat Odnawialnych Źródeł Energii, a na zakończenie wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Obchody Dnia Wody na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez PGE Energia Odnawialna S.A. Tym razem uczniowie szkół bezpośrednio sąsiadujących z zaporą wodną w Solinie będą mieli szansę przyjrzenia się jej z bliska i poznania zasad funkcjonowania Zespołu Elektrowni Wodnych Solina- Myczkowce. Po zwiedzaniu odbył się międzyszkolny turniej wiedzy o Odnawialnych Źródeł Energii, na którego zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

 Jest już tradycją, że w marcu i czerwcu organizujemy imprezy z okazji obchodów Dnia Wody i Dnia Wiatru. Chcemy w ten sposób popularyzować wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii oraz zwiększać społeczną świadomość i korzyści płynące z ich wykorzystania. Jest to również doskonała możliwość aby pokazać młodzieży szkolnej obiekty wchodzące w skład PGE Energia Odnawialna - mówi Michał Kucaj, rzecznik prasowy PGE Energia Odnawialna S.A.

Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce, wchodzący w skład PGE Polskiej Grupy Energetycznej, znajduje się w Solinie. Zapora w Solinie jest największą tego typu budowlą hydrotechniczną w Polsce. Mierzy 664 m długości i 82 m wysokości.