Popularny wejherowski „Elektryk” jest jedną z sześciu szkół w Polsce, które od lat wspiera PGE Energia Odnawialna. W ramach patronatu, spółka sfinansowała do tej pory utworzenie stanowiska do pomiarów wielkości elektrycznych w obwodach prądu stałego i zmiennego, oraz stanowiska do pomiarów i regulacji wielkości nieelektrycznych – przepływów, poziomów i temperatury.

Wspieranie kształcenia branżowego jest obowiązkiem PGE. Energetyka potrzebuje nowych, zdolnych pracowników, by wypełnić lukę kadrową, jaką obecnie obserwujemy w branży, a która jest związana z następującą zmianą pokoleniową. Wybór szkoły w Wejherowie był naturalny. To przede wszystkim jedna z najlepszych placówek edukacyjnych w kraju, która doskonale przygotowuje do zawodu. Już teraz jedna trzecia pracowników należącej do PGE Energia Odnawialna Elektrowni Wodnej Żarnowiec to absolwenci Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 - mówi Marcin Karlikowski, prezes zarządu PGE Energia Odnawialna.

Atutem wejherowskiego „Elektryka”, oprócz świetnie wyposażonych pracowni są nauczyciele. Wśród nich wyróżniają się Ignacy Rejmak i Przemysław Rojewski, autorzy unikalnego projektu edukacyjnomedialnego „Fizyka dla nieletnich”. Tworzą oni doskonały, mający świetny kontakt z młodzieżą duet, pełen humoru i dystansu do siebie, przypominający niektórym czasy legendarnej „Sondy”.

Projekt, oparty na cyklu kilkunastominutowych filmów dla uczniów wspiera PGE. Jego założeniem jest wytłumaczenie w jak najbardziej przystępny sposób zagadnień z fizyki, a przede wszystkim zaprezentowanie ich w sposób doświadczalny i atrakcyjny dla uczniów.

Co ciekawe, Ignacy Rejmak jest znany nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Kilka lat temu został on bohaterem nagrodzonego w Wielkiej Brytanii  filmu dokumentalnego „Nieletni inżynierowie”.

pgeeo_site