PGE Energia Odnawialna partnerem Dni Gminy Wicko

21.07.2016

Kilka kilometrów od Kopaniewa, gdzie znajduje się największa farma wiatrowa Grupy Kapitałowej PGE, odbyły się Dni Gminy Wicko.  Dla mieszkańców i przyjezdnych przygotowano szereg atrakcji. 

Była parada czarownic, pokazy sztuki cyrkowej, Amatorski Turniej Strongman i Magiczny Bieg przy Pochodniach. Partnerem wydarzenia była spółka PGE Energia Odnawialna S.A.

Oddana do użytku pod koniec ubiegłego roku farma wiatrowa w Kopaniewie to jedna z najnowszych inwestycji Grupy PGE. Zlokalizowana na terenie dawnego lotniska wojskowego składa się z 30 turbin Alstom ECO 110. Każda z nich ma moc nominalną 3 MW, a zamontowano je na 90-metrowych stalowych wieżach. Prognozowana produkcja energii elektrycznej FW Lotnisko to ponad 200 tys. MWh rocznie. Dzięki temu uda się uniknąć emisji ok. 235 tys. ton CO2.

Tegoroczne dni Gminy Wicko również w zasadniczy sposób nawiązywały do ekologii i zdrowego trybu życia. W ramach imprezy odbył się konkurs o odnawialnych źródłach energii, parada pojazdów napędzanych jedynie siłą mięśni oraz II edycja Magicznego Biegu Przy Pochodniach na dystansie 6 km.

Jak co roku największą atrakcją Dni Gminy Wicko były Wybory Czarownicy i Czarownika Roku 2016.