PGE Energia Odnawialna wspiera instytucje pozarządowe na Podkarpaciu

10.09.2020

PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, przekazała Polskiemu Towarzystwu Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu oraz Fundacji im. dr Mirona Lisikiewicza na Rzecz Pomocy dla Szpitala w Lesku po 10 tysięcy zł jako wsparcie dla ich charytatywnej działalności.

Środki, które zostały przekazane podczas otwarcia nowej farmy fotowoltaicznej PGE w Lesku mają być wykorzystane na konkretne cele. Polskiemu Towarzystwu Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu pomoże w realizacji całorocznego programu „Dajmy szansę na lepsze życie osobom z autyzmem i innymi wadami rozwojowymi”. Fundacja im. Dr Mirona Lisikiewicza przeznaczy z kolei całą otrzymaną darowiznę na zakup sprzętu medycznego dla szpitala w Lesku.

Spółka PGE Energia Odnawialna, jako lider w zakresie wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych w Polsce, dba o to, by prowadzić swoją działalności według najwyższych standardów. Staramy się by rozwój naszej firmy opierał się na zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego angażujemy się w inicjatywy podnoszące jakość życia mieszkańców terenów, na których znajdują się nasze aktywa – mówi Marcin Karlikowski, prezes PGE Energia Odnawialna.

Polskie Towarzystwu Walki z Kalectwem to jedna z najstarszych organizacji pozarządowych w Polsce, zajmująca się kompleksowo rehabilitacją osób niepełnosprawnych. Fundacja im. Mirona Lisikiewicza od 10 lat pozyskuje środki na wsparcie działalności szpitala w Lesku.

Spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 2 farmy fotowoltaiczne. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2323,1 MW.