PGE Energia Odnawialna zorganizowała uczniom z Pomorza obchody Światowego Dnia Wiatru

15.06.2022

Blisko stu uczniów z trzech szkół z Pelplina, Gniewina i Żarnowca świętowało Światowy Dzień Wiatru. PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE przygotowała dla nich szereg atrakcji, z których najważniejszymi było zwiedzanie Farmy Wiatrowej Lotnisko oraz elektrowni szczytowo-pompowej w Żarnowcu.

W wydarzeniu wzięły udział m.in. dzieci niepełnosprawne z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Poza zwiedzaniem obiektów PGE miały one okazję dowiedzieć się skąd się bierze prąd oraz jak go oszczędzać. Potem zorganizowany został piknik. Na dzieciaki czekały tor przeszkód, dmuchańce oraz zabawy integracyjne.

Światowy Dzień Wiatru został ustanowiony w 2007 r. przez Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (EWEA) oraz Światowa Rada Energetyki Wiatrowej (GWEC). Początkowo był świętem europejskim, ale od 2009 roku zyskał zasięg światowy.

Celem wydarzenia jest promocja energetyki wiatrowej. Każdego roku, 15 czerwca w kilkudziesięciu krajach świata organizowane są liczne imprezy, kampanie informacyjne i warsztaty.