PGE organizuje warsztaty dla branży fotowoltaicznej

10.11.2021

PGE Energia Odnawialna zaprasza na warsztaty online dla firm zainteresowanych współpracą przy realizacji dostaw i usług związanych z budową oraz eksploatacją farm fotowoltaicznych. Wydarzenie odbędzie się 22 listopada o godz. 11.00.

Celem warsztatów jest zaprezentowanie podmiotom zaangażowanym w projekty fotowoltaiczne najbliższych planów inwestycyjnych PGE Energia Odnawialna oraz szczegółowych procedur przetargowych. Pozwoli to firmom przygotować się do postępowań oraz uniknąć błędów podczas ich realizacji.

To już kolejne tego typu wydarzenie w Grupie PGE. W maju PGE Energia Odnawialna zaprosiła na warsztaty przedstawicieli branży związanej z energetyką wiatrową.  Wcześniej podobne spotkanie dla potencjalnych partnerów biznesowych zorganizowały PGE Energia Ciepła i PGE Baltica. Wszystkie te wydarzenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W każdym z nich uczestniczyło nawet kilkaset osób.

Program inwestycyjny związany z fotowoltaiką to jeden z najważniejszych elementów nowej strategii Grupy PGE. W jego realizację będzie zaangażowanych wiele firm odpowiadających za projektowanie, dostawy i budowę instalacji słonecznych. Planowane warsztaty dają możliwość zaprezentowania naszych planów, oczekiwań, ale również udzielenia odpowiedzi na pytania uczestników. Podczas tego wydarzenia będzie też czas na otwartą dyskusję oraz omówienie najczęstszych błędów występujących przy składaniu wniosków przetargowychmówi Marcin Karlikowski, prezes zarządu PGE Energia Odnawialna.

Warsztaty odbędą się w formule transmisji wideo: https://www.live.tvip.pl/live/pge-energia-odnawialna/

PGE Energia Odnawialna, należąca do Grupy Kapitałowej PGE, jest obecnie największym producentem zielonej energii w Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 5 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów produkujących energię wynosi 2326,25 MW.