Pobiegli by zebrać pieniądze na leczenie rannego w wypadku narciarza i Mistrza Polski w skialpiniźmie

30.08.2017

Blisko 150 osób wzięło udział na wyspie Energetyka na Solinie w biegu charytatywnym na rzecz Tomasza Brzeskiego. Parterem wydarzenia była PGE Energia Odnawialna.

Tomasz Brzeski to biegacz górski, triathlonista, narciarz, kolarz, a przede wszystkim wielokrotny Mistrz Polski w skialpiniźmie. W kwietniu podczas zawodów w Zakopanem przeżył dramatyczny wypadek wjeżdżając z dużą prędkością na skałę. Siła uderzenia była tak duża, że pękł kask i doszło do poważnego urazu głowy. Na szczęście dzięki ogromnej pracy lekarzy udało się go uratować. Po ponad miesiącu Tomasz Brzeski został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i poddany żmudnej rehabilitacji. Kolejnym krokiem będzie kosztowna operacja rekonstrukcji kości czaszki. Zabieg ten zostanie wykonywany w Katowicach 7 września.

Zorganizowanie biegu charytatywnego w należącej do PGE EO wyspie Energetyka na Solinie był pomysłem przyjaciół Tomasza Brzeskiego, którzy postanowili pomóc mu w zdobyciu pieniędzy na leczenie. Wśród nich znalazła się m.in. wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i świata w biegach górskich Izabela Zatorska (odpowiedzialna za przygotowanie trasy zawodów) oraz członkowie jej ekipy, z którymi w zeszłym roku zdobyła  najwyższy szczyt Kaukazu Elbrus.  Inicjatywę postanowiła wesprzeć spółka PGE Energia Odnawialna.

Bieg odbył się na dystansie 5,7 km. Pierwsze miejsce zajęli Ignacy i Maria Domiszewscy. Organizatorom imprezy udało się zebrać ok 10 tys. zł.