Pobiegną dla Magdy - już w sobotę V Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk

23.08.2021

W sobotę, 28 sierpnia na położonej na Jeziorze Solińskim Wyspie Energetyk odbędzie się V Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna oraz Nordic Walking. Dochód z imprezy w całości zostanie przekazany na pomoc dla Magdy Kowalczyk z bieszczadzkiego Bukowca, która walczy o powrót do zdrowia po wypadku samochodowym. Na zawody można zapisywać się do czwartku poprzez stronę internetową www.timekeeper.pl.

Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna jest organizowany co roku już od pięciu lat. Tym razem dochód z imprezy zostanie przeznaczony na częściowe sfinansowanie wielomiesięcznego leczenia i rehabilitacji 24-letniej Magdy, która w grudniu 2020 roku ucierpiała w wypadku samochodowym, spowodowanym przez pijanego kierowcę. W wypadku zginęli rodzice Magdy, a ona sama, w stanie krytycznym trafiła do szpitala, na oddział intensywnej terapii. Lekarze  zdiagnozowali u niej m.in.: złamanie kości udowej i żebra, pękniętą miednicę, obrażenia wielonarządowe, stłuczenia płuc, które nie pozwalały na samodzielne oddychanie oraz uraz mózgu. Teraz Magda walczy o powrót do zdrowia.

Organizatorzy biegu liczą na gorące serca biegaczy, co pozwoli pobić zeszłoroczny rekord zbiórki. Dzięki ofiarności uczestników IV Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna, na leczenie chorego Dawida Radziejewskiego, wicemistrza świata i mistrza Polski w nordic walking z 2009 roku, udało się zebrać ponad 20 tys. zł.

Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk to jeden z najciekawszych biegów przełajowych w Polsce. Trasa przygotowana przez Izabelę Zatorską - multimedalistkę Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w biegach górskich - prowadzi leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyk otoczonej wodami Jeziora Solińskiego. W programie przewidziane są trzy konkurencje: Bieg Główny na dystansie blisko 10 kilometrów (trzy pętle po ok. 3,2 km), Nordic Walking (dwie pętle po ok. 3,2 km), oraz Bieg dla Wczasowiczów (ok. 3,2 km). Na najmłodszych czekają biegi na Górkę Widokową i biegi rodzinne.

W ramach zawodów, na należącej do  PGE Energia Odnawialna Wyspie Energetyk odbędą się też liczne imprezy towarzyszące, takie jak: pokaz Bieszczadzkiego Ratownictwa Specjalistycznego, kino plenerowe oraz koncert szant w wykonaniu Grupy pod wiatr. Zorganizowana zostanie też licytacja, podczas które będzie można wygrać ciekawe nagrody, w tym m.in. rękodzieła lokalnych artystów. Dochód z niej trafi również na pomoc dla Magdy.