W wydarzeniu na Wyspie Energetyk w Polańczyku wzięło udział blisko 200 osób. Biegacze startowali na dystansie od ok trzech do ponad dziewięciu kilometrów. Były też zawody nordic walking oraz szereg konkurencji dla dzieci.

W biegu głównym - poprowadzonym na trudnej przełajowej trasie, przygotowanej przez Izabelę Zatorską - multimedalistkę Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w biegach górskich, najlepsi byli Sylwester Lepiarz i Katarzyna Albrycht.

Po emocjach sportowych na uczestników imprezy czekały też inne atrakcje: koncerty, kino plenerowe czy licytacja. Do wygranie były m.in. koszulki i gadżety sportowe z podpisami mistrzów olimpijskich: Mateusza Kusznierewicza i Wojciecha Nowickiego, plastron skoczków narciarskich oraz czapeczka Bartosza Zmarzlika, mistrza świata w jeździe na żużlu z 2019 i 2020 r.

To były już szóste charytatywne zawody biegowe współorganizowane przez PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk. W poprzednich latach uczestnicy imprezy startowali, by wesprzeć w leczeniu m.in. Tomasza Brzeskiego, biegacza górskiego, narciarza i kolarza, Dawida Radziejewskiego, wicemistrza świata i mistrza Polski w nordic walking z 2009 roku oraz Magdę Kowalczyk, która ucierpiała w wypadku samochodowym, spowodowanym przez pijanego kierowcę.

Tym razem zebrane podczas zawodów pieniądze trafią do Bieszczadzkiego Stowarzyszenia „Promyk Nadziei" w Ustrzykach Dolnych, które od ponad 20 lat opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi. Pozwoli to sfinansować rehabilitację, masaże, zajęcia logopedyczne, pedagogiczne i grupowe 24 podopiecznych stowarzyszenia.

pgeeo_site