Pracownicy PGE Energia Odnawialna sadzili sosny w ramach akcji „Lasy pełne energii”

25.04.2018

PGE Energia Odnawialna już po raz kolejny przyłączyła się do akcji sadzenia drzew „Lasy pełne energii”. W tym niezwykłym wydarzeniu wzięły również udział zaprzyjaźnione ze spółką dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach. Podczas akcji na terenie Nadleśnictwa Grotniki posadzono ok 7 tys. młodych sosen.

„Lasy pełne energii”, to ekologiczna inicjatywa spółki PGE Dystrybucja, realizowana od 15 lat i rozwijana przez pracowników pozostałych spółek Grupy Kapitałowej PGE. Sadząc „Lasy pełne energii” pracownicy Grupy PGE wraz z lokalnymi społecznościami w całym kraju aktywnie uczestniczą w obchodach Światowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 dzień kwietnia.

W ostatnich latach we współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych, szkołami oraz lokalnymi społecznościami, w całym kraju udało się posadzić prawie 300 tys. młodych drzew. Pierwsze, posadzone na Zamojszczyźnie sosny mają już 4 -5 m.

W tym roku plany związane z akcją mają dodatkowy wymiar patriotyczny. Pracownicy GK PGE chcą do końca wiosny zasadzić ok. 100 tys. młodych drzewek, by w ten sposób uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.