To były już czwarte charytatywne zawody biegowe współorganizowane przez PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk. Trzy lata temu uczestnicy imprezy startowali, by wesprzeć w leczeniu Tomasza Brzeskiego, biegacza górskiego, triathlonisty, narciarza i kolarza, który podczas jednych z zawodów uległ poważnemu wypadkowi. Rok później pomoc była adresowana do Basi, dziewczynki, która od lat zmaga się z chorobą i stale potrzebuje wsparcia finansowego na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. Pieniądze z trzeciej edycji zawodów trafiły do Kamila z Krosna, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Tym razem zebrane podczas zawodów trafią do Dawida Radziejowskiego, wybitnego sportowca, plastyka, cenionego przewodnika górski. Jesienią zeszłego roku, w wyniku w wyniku nieszczęśliwego wypadku samochodowego doznał licznych obrażeń. Dzięki wsparciu biegaczy możliwa będzie jego dalsza rehabilitacja.

W ramach bieszczadzkiego wydarzenia, którego ambasadorem była Izabela Zatorska - najlepsza polska biegaczka górska w historii, multimedalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata - odbyły się dwa biegi na dystansie od ok trzech do ponad dziewięciu kilometrów, zawody Nordic Walking oraz szereg konkurencji dla dzieci. W biegu głównym - poprowadzonym na trudnej przełajowej trasie - w którym oprócz biegaczy z naszego kraju uczestniczyli również zawodnicy ze Słowacji, najszybsi byli Sylwester Lepiarz, aktualny wicemistrz Polski w Biegu Alpejskim oraz Katarzyna Albrycht.

pgeeo_site