Uczniowie z Radomska świętują Międzynarodowy Dzień Wiatru

26.06.2013

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wiatru uczniowie trzech szkół z Radomska zwiedzili Elektrownię Wiatrową Kamieńsk oraz sprawdzili swoją wiedzę w Międzyszkolnym turnieju nt. Odnawialnych Źródeł Energii.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wiatru uczniowie trzech szkół z Radomska zwiedzili Elektrownię Wiatrową Kamieńsk oraz sprawdzili swoją wiedzę w Międzyszkolnym turnieju nt. Odnawialnych Źródeł Energii. Najlepsi okazali się przedstawiciele Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 5.

Międzynarodowy Dzień Wiatru obchodzony był w tym roku już po raz siódmy. Tego dnia na całym świecie organizowane są wydarzenia podnoszące świadomości społeczną w zakresie potencjału wiatru, jako źródła czystej i niewyczerpanej energii. Z tej okazji ponad 100 dzieci z Zespołów Szkolno – Gimnazjalnych nr 2, 3 i 5 z Radomska uczestniczyło w edukacyjnej wycieczce po Elektrowni Wiatrowej Kamieńsk. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć wnętrze wiatraka i poznać najważniejsze fakty związane z produkcją energii przy wykorzystaniu potencjału wiatru. Na zakończenie, przy gorącym dopingu kolegów, 3 zespoły wzięły udział w Międzyszkolnym turnieju wiedzy nt. Odnawialnych Źródeł Energii.

Największą wiedzą z zakresu energetyki wiatrowej i Odnawialnych Źródeł Energii wykazali się uczniowie Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 5. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 2, a trzecie przedstawiciele Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 3. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk przedstawicieli PGE Energia Odnawialna S.A.

Podnoszenie świadomości i edukowanie na temat potencjału Odnawialnych Źródeł Energii jest ważną inwestycją w naszą wspólną przyszłość. Nasze dzieci wiedzą już na ten temat coraz więcej, a kwestie związane z ochroną środowiska zyskują dla nich coraz większe znaczenie. Dzień Wiatru to doskonała okazja by tę ciekawość rozwijać. W tym roku poziom wiedzy, który reprezentowali uczniowie z Radomska był bardzo wysoki. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w tegorocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Wiatru - mówi Michał Kucaj, rzecznik prasowy PGE Energia Odnawialna S.A.