Wielki sukces III Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk. Dzięki biegaczom udało się zebrać dla chorego Kamila ponad 12 tys. zł.

26.08.2019

Na należącej do spółki PGE Energia Odnawialna Wyspie Energetyk odbył się III Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna oraz Nordic Walking. Dochód z imprezy został w całości przekazany na pomoc dla chorego Kamila.

To były już trzecie charytatywne zawody biegowe organizowane przez PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk. Dwa lata temu uczestnicy imprezy startowali, by wesprzeć w leczeniu Tomasza Brzeskiego, biegacza górskiego, triathlonistę, narciarza i kolarza, który uległ poważnemu wypadkowi podczas zawodów. W ubiegłym roku pomoc przeznaczona była dla Basi, która od lat zmaga się z chorobą i stale potrzebuje wsparcia finansowego na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji.

Tym razem zebrane podczas zawodów pieniądze trafiły do Kamila z Krosna, który wskutek nieszczęśliwego wypadku doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego, co spowodowało całkowite czterokończynowe porażenie.

W ramach bieszczadzkiego wydarzenia, którego ambasadorem była Izabela Zatorska - najlepsza polska biegaczka górska w historii, multimedalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata - odbyły się trzy biegi na dystansie od jednego do dziewięciu kilometrów, zawody Nordic Walking oraz szereg konkurencji dla dzieci. W biegu głównym - poprowadzonym na trudnej przełajowej trasie - w którym oprócz biegaczy z naszego kraju uczestniczyli również zawodnicy z Ukrainy i Słowacji, najszybsi byli Sylwester Lepiarz, tegoroczny mistrz Polski w biegach górskich w stylu alpejskim oraz Maria Domiszewska.

Podczas imprezy zebrano dla chorego Kamila ponad 12 tys. zł.