To były już trzecie charytatywne zawody biegowe organizowane przez PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk. Dwa lata temu uczestnicy imprezy startowali, by wesprzeć w leczeniu Tomasza Brzeskiego, biegacza górskiego, triathlonistę, narciarza i kolarza, który uległ poważnemu wypadkowi podczas zawodów. W ubiegłym roku pomoc przeznaczona była dla Basi, która od lat zmaga się z chorobą i stale potrzebuje wsparcia finansowego na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji.

Tym razem zebrane podczas zawodów pieniądze trafiły do Kamila z Krosna, który wskutek nieszczęśliwego wypadku doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego, co spowodowało całkowite czterokończynowe porażenie.

W ramach bieszczadzkiego wydarzenia, którego ambasadorem była Izabela Zatorska - najlepsza polska biegaczka górska w historii, multimedalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata - odbyły się trzy biegi na dystansie od jednego do dziewięciu kilometrów, zawody Nordic Walking oraz szereg konkurencji dla dzieci. W biegu głównym - poprowadzonym na trudnej przełajowej trasie - w którym oprócz biegaczy z naszego kraju uczestniczyli również zawodnicy z Ukrainy i Słowacji, najszybsi byli Sylwester Lepiarz, tegoroczny mistrz Polski w biegach górskich w stylu alpejskim oraz Maria Domiszewska.

Podczas imprezy zebrano dla chorego Kamila ponad 12 tys. zł.

pgeeo_site