Wolontariusze z PGE Energia Odnawialna wesprą zuchów i harcerzy

01.06.2016

W ramach III edycji wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” ze 108 pomysłów zgłoszonych przez pracowników GK PGE wybrano do realizacji 40 najciekawszych inicjatyw skierowanych do lokalnych społeczności. Wśród zwycięskich projektów znalazł się projekt zgłoszony przez zespół PGE Energia Odnawialna.

Pracownicy naszej spółki pomogą zuchom i harcerzom z warszawskiej Szkoły Podstawowej nr 209 w aranżacji i doposażeniu znajdującej się tam harcówki. Od nowego roku szkolnego dzieci będą też mogły korzystać z zebranych przez wolontariuszy materiałów dydaktycznych i gier planszowych.

Akcja wolontariatu pracowniczego PGE pod hasłem „Pomagamy” jest realizowany już po raz trzeci. Dotychczas pracownicy-wolontariusze GK PGE zrealizowali 70 projektów w 35 miejscowościach. Poświęcili na to 16 500 godzin pracy społecznej.

Celem programu wolontariackiego PGE „Pomagamy” jest aktywizacja oraz integracja pracowników, rozwój ich umiejętności, a także działania na rzecz najbliższego otoczenia. Organizatorami programu są Fundacja PGE - Energia z Serca i PGE Polska Grupa Energetyczna.