Wyspa Energetyk przygotowana do sezonu wakacyjnego

26.04.2022

Zakończyła się najważniejsza część modernizacji infrastruktury turystycznej na Wyspie Energetyk, należącej do PGE Energia Odnawialna. Na miłośników Bieszczad, którzy w tym roku przyjadą latem na wypoczynek nad Jezioro Solińskie czekać będą m.in. nowe domki, nowoczesne pole campingowe oraz plac zabaw.

Tradycyjnie jednym z najważniejszych wydarzeń na Wyspie Energetyk będzie Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna. W tym roku dochód z imprezy – która odbędzie się 27 sierpnia - zostanie w całości przekazany Bieszczadzkiemu Stowarzyszeniu Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk Nadziei”.

Na Jeziorze Solińskim znajdują się trzy wyspy. Największa z nich - o powierzchni około 34 ha - to Wyspa Duża, zwana powszechnie Wyspą Energetyk, na którą można się dostać promem z Polańczyka. Ponad 70 proc. powierzchni wyspy zajmuje las. W pozostałej części znajdują się łąki oraz piaszczysto- skaliste plaże.

Pośród sosen i brzóz stoją domki letniskowe. Obok nich jest pole campingowe, boisko do siatkówki, restauracja, dwie przystanie żeglarskie i plaża.

Wyspa Energetyk, od lat cieszy się opinią doskonałego miejsca na wypoczynek. W ostatnim czasie przeprowadzono modernizacje całego zaplecza turystycznego. Wyremontowano dużą część domków letniskowych, odnowiono i rozbudowano alejki spacerowe oraz drogę dojazdową, a także wyznaczono nową ścieżkę turystyczną dookoła wyspy. Jeszcze w tym roku uruchomiona zostanie też nowa keja z wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz pływającym punktem widokowym i niewielkim molo.

Jedną z najważniejszych inwestycji realizowanych przez PGE Energia Odnawialna było uruchomienie nowoczesnego pola campingowego na 36 stanowisk z indywidualnym podłączeniem do bieżącej wody, kanalizacji i energii elektrycznej.

Kolejną nowością jest oddanie do użytku pięciu nowych, całorocznych domków o podwyższonym standardzie z widokiem na Jezioro Solińskie.

W przyszłym roku PGE Energia Odnawialna uruchomi następne trzy domki oraz uzupełni camping o dodatkowe zaplecze z kuchnią, sanitariatem, suszarnią i pralnią.

Rezerwacji domków na tegoroczny sezon wypoczynkowy na Wyspie Energetyk można dokonywać poprzez portal www.booking.com oraz na stronie internetowej: https://solina.pl/.

Należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 5 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2331,25 MW.