Wyspa Energetyk szykuje się do sezonu wakacyjnego

03.03.2021

Trwa modernizacja infrastruktury turystycznej na Wyspie Energetyk, należącej do PGE Energia Odnawialna. Na miłośników Bieszczad, którzy w tym roku przyjadą latem na wypoczynek nad Jezioro Solińskie czekać będą m.in. nowe domki, czterogwiazdkowe pole campingowe z zapleczem sanitarnym i placem zabaw oraz świetlica.

Na Jeziorze Solińskim znajdują się trzy wyspy. Największa z nich - o powierzchni około 34 ha - to Wyspa Duża, zwana powszechnie Wyspą Energetyk. Można się na nią dostać promem z Polańczyka.

Ponad 70 proc. powierzchni wyspy zajmuje las. W pozostałej części znajdują się łąki oraz piaszczysto- skaliste plaże. Pośród sosen i brzóz stoją domki letniskowe. Obok nich jest pole campingowe, boisko do siatkówki, restauracja i dwie przystanie żeglarskie.

Wyspa Energetyk, od lat cieszy się opinią doskonałego miejsca na wypoczynek. W ostatnim czasie przeprowadzono modernizacje całego zaplecza turystycznego wraz z siecią elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Wyremontowano także domki typu Brda, przygotowano nowoczesne pole campingowe na 50 stanowisk, odnowiono też alejki oraz drogę dojazdową.

Najważniejszą inwestycją była jednak budowa ośmiu nowych, całorocznych domków o podwyższonym standardzie. W kolejnych latach PGE Energia Odnawialna rozważa też wybudowanie na Wyspie Energetyk wieży widokowej, małego wyciągu orczykowego, boiska ze sztuczną nawierzchnią, sali konferencyjno-szkoleniowej i sauny.

Rezerwacja domków na tegoroczny sezon wypoczynkowy na Wyspie Energetyk rusza pod koniec marca. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: https://solina.pl/

Należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 5 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2326,25 MW.