ZEW Solina-Myczkowce S.A. solidną firmą

21.12.2010

Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce S.A. został uhonorowany tytułem „Solidna Firma 2009”. Ten prestiżowy tytuł z rąk Stanisława Rysza, dyrektora biura wojewody podkarpackiego odebrał prezes zarządu ZEW Solina-Myczkowce Józef Folcik.

Regionalny finał Programu Solidna Firma 2009 odbył się 9 lutego br. w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. W tym roku o laur rzetelności ubiegało się blisko 300 przedsiębiorstw z całej Polski. Z naszego regionu laury zdobyło siedem firm, ale wcześniej każda z nich musiała spełnić wiele trudnych warunków.

Biorąc udział w Programie nasza firma w procesie certyfikacji poddana została systemowi oceny i trzyetapowej weryfikacji. Oceniane były m.in.: terminowość rozliczania się z kontrahentami i pracownikami, przestrzeganie norm prawa pracy oraz zasad BHP, a także regulowanie płatności z tytułu podatków czy należności wobec ZUS - mówi Józef Folcik, prezes zarządu ZEW Solina-Myczkowce.

Program Gospodarczo-Konsumencki "Solidna Firma" to przedsięwzięcie realizowane od 2002 r. Jego głównym celem jest stworzenie grupy przedsiębiorców myślących o rodzimej gospodarce nie tylko przez pryzmat własnego zysku, ale także poprzez zasady etyki w świecie biznesu oraz rzetelności, uczciwości i terminowości rozliczeń.

Naszym celem jest propagowanie zasad etyki, rzetelności i uczciwości w kontaktach między partnerami gospodarczymi, a także promowanie najlepszych firm, jako partnerów dla konsumentów, podmiotów gospodarczych oraz instytucji państwowych - wyjaśnia Jarosław Pustuła, koordynator regionalny Ogólnopolskiego Programu Gospodarczo-Konsumenckiego „Solidna firma”.

Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce S.A. został uhonorowany tytułem „Solidna Firma”, jako jedna z siedmiu firm województwa podkarpackiego.

Cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie „solidnej siódemki” z Podkarpacia. To dla nas potwierdzenie, że jesteśmy wiarygodni w biznesie. Certyfikat ten pokazuje, że otoczenie gospodarcze szczególnie docenia nasze starania podejmowane w celu terminowego regulowania wszelkich zobowiązań, poszanowania ekologii i praw konsumenta – dodaje Józef Folcik.

W województwie podkarpackim Program Solidna Firma został objęty honorowym patronatem przez Mirosława Karapytę, wojewodę podkarpackiego oraz Zygmunta Cholewińskiego, marszałka województwa podkarpackiego.