Zimowe szaleństwo na PGE Narodowym

12.12.2016

Spółka PGE Energia Odnawialna przy współpracy z PGE Obrót (Oddział z siedzibą w Warszawie) już po raz kolejny zaprosiła podopiecznych domu dziecka „JULIN” w Kaliskach na niezwykłe świąteczne spotkanie. Tym razem dzieciaki przyjechały do stolicy, by skorzystać z atrakcji oferowanych na PGE Narodowym.

Na podopiecznych Domu Dziecka czekało m.in. lodowisko, górka lodowa i bumber cars. Ponadto dzieciaki zwiedziły z przewodnikiem stadion PGE Narodowy, z bliska zobaczyły szatnię piłkarską, gdzie przed ważnymi meczami reprezentacji przygotowują się m.in. Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Zwiedziły także centrum medialne i strefę VIP PGE. W tym ostatnim miejscu na młodych ludzi czekał św. Mikołaj z prezentami, które dzieci nieco wcześniej samodzielnie wybrały w sklepie Empik. Dodatkowo do domu dziecka trafiły gry planszowe i komputerowe.

Świąteczna akcja „Dzieci Dzieciom” zrodziła się w 2010 roku. Jej ideą była pomoc podopiecznym Domu Dziecka „JULIN” w Kaliskach, w którą zaangażowani byli nie tylko pracownicy PGE, ale również ich dzieci. Co roku na dzieci, poza paczkami świątecznymi, czekała niezwykła wycieczka. I tak dzieci odwiedziły m.in. należącą do PGE EO Elektrownię Wodną Dębe, były goszczone w Telewizji Polskiej, gdzie uczestniczyły w nagraniu na żywo programu „The Voice of Poland”, a także zwiedziły jedną z największych rozgłośni radiowych w Polsce tj. radio ESKA. Niezapomnianym wydarzeniem dla nich był też oglądany na żywo mecz siatkarzy PGE Skry Bełchatów, a w zeszłym roku wyjście do jednej z bulderowni w Warszawie, gdzie dzieci poznały tajniki wspinaczki.