Został miesiąc do VI Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna. Niepełnosprawne dzieci ze Stowarzyszenia „Promyk Nadziei" liczą na pomoc biegaczy

25.07.2022

Już za miesiąc wystartuje VI Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna oraz Nordic Walking na Wyspie Energetyk w Polańczyku. Dochód z zawodów w całości zostanie przeznaczony na sfinansowanie specjalistycznej rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z Bieszczadzkiego Stowarzyszenia „Promyk Nadziei" w Ustrzykach Dolnych.

Na bieg można zapisywać się do 24 sierpnia poprzez stronę internetowej www.timekeeper.pl. Warto to zrobić jak najszybciej, ponieważ w crossie – ze względu bezpieczeństwa – będzie mogło wystartować jedynie 200 osób.

Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk to jeden z najciekawszych biegów przełajowych w Polsce. Trasa przygotowana przez Izabelę Zatorską, multimedalistkę Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w biegach górskich przebiega leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyk otoczonej wodami Jeziora Solińskiego.

W programie przewidziane są trzy konkurencje: Bieg Główny na dystansie blisko 10 kilometrów (trzy pętle po ok. 3,2 km), Nordic Walking (dwie pętle po ok. 3,2 km), oraz Bieg dla Wczasowiczów (ok. 3,2 km). Na najmłodszych czekają biegi na Górkę Widokową i biegi rodzinne.

Poza sportową rywalizacją na uczestników zawodów będą czekać też inne atrakcje. W programie przewidziany jest koncert, kino plenerowe i licytacja. Do wygrania będą m.in. koszulki Skry Bełchatów, Stali Mielec oraz czapeczki żużlowej PGE Ekstraligi z autografami czołowych zawodników: Martina Vaculika oraz Bartosza Zmarzlika.

Bieszczadzkie Stowarzyszenia „Promyk Nadziei" w Ustrzykach Dolnych od ponad dwóch dekad wspiera rozwój i sprawuje codzienną opiekę nad niepełnosprawnymi dziećmi. Mimo braku stałych źródeł utrzymania, dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, podopieczni stowarzyszenia z terenu Bieszczad mogą korzystać z rehabilitacji ruchowej, masaży, zajęć logopedycznych, pedagogicznych i grupowych. Pieniądze zebrane podczas VI Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna oraz Nordic Walking pozwolą kontynuować te zajęcia.