Aktualności

Ponad 40 osób, uczniów z Technikum Kształtowania Środowiska o kierunku: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim wzięło udział w wizycie studyjnej w EW Smardzewice, należącej do PGE Energia Odnawialna. Uczniowie mogli nie tylko zwiedzić elektrownię, ale także posłuchać m.in. o modernizacji urządzeń EW Gubin, która przeprowadzona będzie do końca marca 2024 roku.

Czytaj więcej

Modernizacja Elektrowni Wodnej Gubin pozwoli jej nie tylko pracować przez kolejne co najmniej 40 lat, ale nawet zwiększyć produkcję energii elektrycznej o 10 procent. PGE Energia Odnawialna wymienia w niej trzy turbiny. Prace modernizacyjne przebiegają zgodnie z planem i potrwają do końca marca 2024 roku.

Czytaj więcej

PGE zakończyła na Podkarpaciu budowę I etapu jednej z największych w Polsce farm fotowoltaicznych – PV Jeziórko. Na działkach o powierzchni około 50 ha powstała instalacja o mocy ponad 50 MW. Na koniec pierwszego kwartału 2024 roku farma osiągnie moc 100 MW, a docelowo zostanie rozbudowana do ok. 220 MW. 

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE zakończyła prace budowlane na dwóch farmach PV – Gutki i Gutki 2 – o łącznej  mocy 12 MW. Nowe instalacje słoneczne powstały na terenie powiatu grajewskiego w województwie podlaskim. Wytworzona przez nie energia elektryczna zasili blisko 7 tys. gospodarstw domowych.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały umowę na dofinansowanie budowy elektrowni fotowoltaicznej o mocy 8 MW. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 22,2 mln zł, a udzielone finansowanie to 18,9 mln zł. 

Czytaj więcej

Padł rekord podczas VII Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna. Dzięki biegaczom ponad  38 tysięcy złotych trafi do dwóch chorych braci z Jedlicza.

Czytaj więcej

Blisko tysiąc osób wzięło udział w tegorocznej akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” w Polańczyku. Od początku lipca, w specjalnej strefie nad Jeziorem Solińskim, instruktorzy z Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzili szkolenia dla dzieci i młodzieży z zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą. Celem projektu było zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna rozpoczyna kolejną odsłonę wakacyjnej, edukacyjnej akcji, która przybliża turystom i mieszkańcom Polańczyka zasady bezpiecznego zachowania nad wodą.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE, uzyskała dodatkowe blisko 2 mln zł dofinansowania na modernizację Elektrowni Wodnej Gubin. Środki będą pochodzić z funduszu EOG, którego operatorem  w Polsce jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wcześniej z tego samego źródła spółka uzyskała ponad 6 mln zł.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE i Wody Polskie zorganizowały kolejną edycję ekologicznej akcji polegającej na obsianiu nasionami traw oraz roślin miododajnych terenów w pobliżu Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar. Tym razem w kwietne łąki przemienią się wyznaczone brzegi Jeziora Czanieckiego, zbiornika Porąbka oraz rejonu kaskady rzeki Soły.

Czytaj więcej