Aktualności

PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE, zakontraktowała trzy jednostki wytwórcze w aukcji głównej rynku mocy na rok dostaw 2027. Operator systemu, Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), wstępnie zawarł umowy  na świadczenie usług mocowych przez elektrownie Porąbka-Żar, Solina i Tresna z gwarantowaną ceną 406,35 PLN/kW/rok. Łączna moc zawartych kontraktów wyniosła ponad 300 MW.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy PGE, przekazała finansowe wsparcie szpitalom z Podkarpacia na zakup sprzętu medycznego oraz Gminnemu Centrum Kultury w Grębowie na planowane wydarzenia kulturalne. Środki zostały przekazane podczas spotkania związanego z uruchomieniem budowy jednej z największych w Polsce farm fotowoltaicznych PV Jeziórko.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy PGE, kupiła w województwach wielkopolskim oraz łódzkim 28 projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 59 MW. Wszystkie projekty mają ważne warunki techniczne przyłączenia. Szacowana produkcja – na poziomie około 65 GWh – pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną ponad 30 tysięcy gospodarstw domowych.

Czytaj więcej

PGE rozpoczęła na Podkarpaciu budowę jednej z największych w Polsce farm fotowoltaicznych - PV Jeziórko. Do końca 2023 r., na działkach o powierzchni około 100 ha, powstanie instalacja o mocy 100 MW.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna zamierza uruchomić na Pomorzu kolejne inwestycje z sektora energetyki odnawialnej. Obok znajdujących się w Gminie Wicko dwóch farm wiatrowych Wojciechowo i Lotnisko, w ciągu kilku najbliższych lat mogą powstać instalacje fotowoltaiczne o mocy ponad 100 MW.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE, zakończyła prace budowlane na 19 farmach fotowoltaicznych o mocy do 1 MW, które wygrały w 2021 roku aukcję na sprzedaż energii elektrycznej w instalacjach odnawialnych źródeł energii. Nowe jednomegawatowe instalacje słoneczne powstały w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, lubelskim i mazowieckim. Dodatkowo spółka podpisała umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą na budowę farmy fotowoltaicznej PV Augustynka o mocy 25 MW.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE, przeprowadziła zarybianie Zbiornika Myczkowskiego. Do jeziora znajdującego się w pobliżu Elektrowni Szczytowo-Pompowej Solina trafiło 150 kg pstrąga potokowego. To kolejna w tym roku akcja zorganizowana przez spółkę, obok należących do niej obiektów energetycznych, która ma na celu odbudowę populacji różnych gatunków ryb.

 

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy PGE, przeprowadziła akcję zarybiania Jeziora Raduszeckiego i Jeziora Dychowskiego. Celem przedsięwzięcia było wzmocnienie populacji trzech gatunków ryb charakterystycznych dla regionu krośnieńskiego czyli: lina, karpia i karasia pospolitego.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna otrzymała pozwolenie na budowę trzech sąsiadujących ze sobą farm fotowoltaicznych PV Żółtańce 1, PV Żółtańce 2 i PV Żółtańce 3. Instalacje o łącznej mocy 15 MW powstaną na wydzierżawionych przez spółkę 18 ha gruntów znajdujących się w powiecie chełmskim na Lubelszczyźnie.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna przejęła serwisowanie dwóch farm wiatrowych Starza/Rybice i FW Karnice II. To kolejne obiekty, na których niezbędne prace eksploatacyjne wykonują we własnym zakresie pracownicy spółki.

Czytaj więcej