Aktualności

Grupa PGE umocniła się na pozycji największego wytwórcy energii wiatrowej w Polsce. Po akwizycji trzech kolejnych elektrowni w województwach kujawsko-pomorskim, łódzki i wielkopolskim łączna moc zainstalowana farm wiatrowych PGE wzrosła o 12 proc. do ponad 772 MW. Dzięki planowanej nowelizacji tzw. ustawy odległościowej jest szansa na szybkie uruchomienie kolejnych projektów o łącznej mocy ok 150 MW.

Czytaj więcej

Po przeszło dwóch latach przerwy można zwiedzać należącą do PGE zaporę i elektrownię w Solinie. Dodatkową atrakcją jest plenerowa wystawa zdjęć „DOLINA BIEBRZY. Biebrzański Park Narodowy w obiektywie pracowników PGE”.Po przeszło dwóch latach przerwy można zwiedzać należącą do PGE zaporę i elektrownię w Solinie. Dodatkową atrakcją jest plenerowa wystawa zdjęć „DOLINA BIEBRZY. Biebrzański Park Narodowy w obiektywie pracowników PGE”.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna podpisała umowy na budowę czterech kolejnych farm fotowoltaicznych. Tym razem instalacje PV o mocy 5, 6 i 8 megawatów powstaną na Mazowszu i Podlasiu.

Czytaj więcej

PGE zakończyła transakcję zakupu trzech lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy 84,2 MW. Dzięki akwizycji moc zainstalowana Grupy PGE w technologii onshore wzrosła o 12 proc. do ponad 770 MW, co zapewni Grupie PGE utrzymanie pozycji największego krajowego wytwórcy energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Portfel lądowych farm wiatrowych Grupy PGE stanowi 11 proc. udziału zainstalowanych mocy w farmach wiatrowych w Polsce.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna analizuje możliwość wykorzystania popiołu ze spalania węgla w elektrowniach do produkcji elementów konstrukcyjnych nowych farm fotowoltaicznych. Innowacyjne rozwiązanie zaproponował PGE Ekoserwis, spółka z Grupy PGE, zajmująca się gospodarką obiegu zamkniętego.

Czytaj więcej

Blisko stu uczniów z trzech szkół z Pelplina, Gniewina i Żarnowca świętowało Światowy Dzień Wiatru. PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE przygotowała dla nich szereg atrakcji, z których najważniejszymi było zwiedzanie Farmy Wiatrowej Lotnisko oraz elektrowni szczytowo-pompowej w Żarnowcu.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE uzyskała nieoprocentowana pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację budowy dwóch farm fotowoltaicznych Gutki 1 i Gutki 2. Dofinansowanie pozwoli pokryć koszty inwestycyjne w 85 proc. Po terminowym uruchomieniu instalacji, spółce zostanie umorzona część kredytu w wysokości blisko 3,3 mln zł.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna przyspiesza program budowy nowych inwestycji fotowoltaicznych. Spółka podpisała umowy na realizację kolejnych dwunastu jednomegawatowych projektów. Instalacje PV powstaną na Podlasiu, Mazowszu, Podkarpaciu oraz w województwach: łódzkim, opolskim, dolnośląskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim.

Czytaj więcej

W należącej do Grupy PGE elektrowni szczytowo-pompowej Dychów przeprowadzono ćwiczenia przeciwpożarowe. Uczestniczyły w nich jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ze Strużki, Bobrowic oraz Państwowej Straży Pożarnej z Krosna Odrzańskiego. Podczas akcji wykorzystywany był m.in. samochód ratowniczo-gaśniczy, którego zakup dofinansowała PGE Energia Odnawialna.

Czytaj więcej

Można już się zapisywać na VI Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk w Polańczyku. W tym roku - 27 sierpnia - uczestnicy zawodów pobiegną, by pomóc niepełnosprawnym dzieciom ze Stowarzyszenia „Promyk Nadziei” w Ustrzykach Dolnych.

Czytaj więcej