Aktualności

PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE uzyskała nieoprocentowana pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację budowy dwóch farm fotowoltaicznych Gutki 1 i Gutki 2. Dofinansowanie pozwoli pokryć koszty inwestycyjne w 85 proc. Po terminowym uruchomieniu instalacji, spółce zostanie umorzona część kredytu w wysokości blisko 3,3 mln zł.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna przyspiesza program budowy nowych inwestycji fotowoltaicznych. Spółka podpisała umowy na realizację kolejnych dwunastu jednomegawatowych projektów. Instalacje PV powstaną na Podlasiu, Mazowszu, Podkarpaciu oraz w województwach: łódzkim, opolskim, dolnośląskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim.

Czytaj więcej

W należącej do Grupy PGE elektrowni szczytowo-pompowej Dychów przeprowadzono ćwiczenia przeciwpożarowe. Uczestniczyły w nich jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ze Strużki, Bobrowic oraz Państwowej Straży Pożarnej z Krosna Odrzańskiego. Podczas akcji wykorzystywany był m.in. samochód ratowniczo-gaśniczy, którego zakup dofinansowała PGE Energia Odnawialna.

Czytaj więcej

Można już się zapisywać na VI Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk w Polańczyku. W tym roku - 27 sierpnia - uczestnicy zawodów pobiegną, by pomóc niepełnosprawnym dzieciom ze Stowarzyszenia „Promyk Nadziei” w Ustrzykach Dolnych.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna i Wody Polskie zorganizowały akcję polegającą na obsianiu nasionami traw oraz roślin miododajnych terenów w pobliżu Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar. Pozwoli to przekształcić wyznaczone brzegi Jeziora Żywieckiego w łąki kwietne.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE, wybuduje siedem nowych farm fotowoltaicznych. Spółka wyłoniła wykonawców czterech inwestycji i ogłosiła przetargi na wykonawców trzech kolejnych instalacji. Farmy o łącznej mocy 29 MW powstaną na Podlasiu, Mazowszu, Wielkopolsce i w województwie lubuskim.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy PGE, wybuduje na terenie powiatu zgorzeleckiego w województwie dolnośląskim dwie jednomegawatowe farmy fotowoltaiczne PV Zawidów 1 i PV Zawidów 2. Obie instalacje powstaną do końca maja 2023 r. w pobliżu Kopalni i Elektrowni Turów – oddziałów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Inwestycje zostaną dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

Zakończyła się najważniejsza część modernizacji infrastruktury turystycznej na Wyspie Energetyk, należącej do PGE Energia Odnawialna. Na miłośników Bieszczad, którzy w tym roku przyjadą latem na wypoczynek nad Jezioro Solińskie czekać będą m.in. nowe domki, nowoczesne pole campingowe oraz plac zabaw.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna uruchamia postępowanie przetargowe na budowę elektrowni PV Jeziórko, jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce. Jej docelowa moc zainstalowana wyniesie 153 MW.

Czytaj więcej

PGE podpisała umowę warunkową na nabycie trzech lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy 84,2 MW. Po finalizacji transakcji moc zainstalowana Grupy PGE w tej technologii wzrośnie o 12 proc. do blisko 770 MW. Akwizycja zapewni Grupie PGE utrzymanie pozycji największego wytwórcy energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Po zakończeniu procesu przejęcia PGE będzie posiadać 11 proc. udziału zainstalowanych mocy w farmach wiatrowych w Polsce.

Czytaj więcej