Aktualności

Elektrownia Wodna Gubin, należąca do PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE zostanie zmodernizowana. W obiekcie zostaną wymienione m.in. dwa hydrozespoły, a trzeci przejdzie kapitalny remont. Inwestycję dofinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przeznaczając na ten cel ponad 6 mln złotych.

Czytaj więcej

Cztery projekty fotowoltaiczne PGE z województwa łódzkiego, podkarpackiego, opolskiego i podlaskiego wygrały aukcję na sprzedaż energii elektrycznej w instalacjach odnawialnych źródeł energii. Trzy z nich: PV Wola Jedlińska, PV Lesko 2 i PV Opole to małe instalacje o mocy do 1 MW. PV Augustynka to z kolei duża farma słoneczna o mocy 25 MW.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna otrzymała pozwolenie na budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce o łącznej mocy 100 MW. Inwestycja składająca się dwóch instalacji – PV Jeziórko 1 i PV Jeziórko 2 – zostanie uruchomiona do końca 2023 r. na terenie gminy Grębów w powiecie tarnobrzeskim na Podkarpaciu.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna otrzymała pozwolenie na budowę dwóch kolejnych farm fotowoltaicznych PV Gutki 1 i PV Gutki 2. Instalacje o łącznej mocy 12 MW powstaną na wydzierżawionych przez spółkę gruntach prywatnych znajdujących się w powiecie grajewskim na Podlasiu.

Czytaj więcej

Ponad 100 osób wzięło udział w warsztatach online dla firm zainteresowanych współpracą z PGE Energia Odnawialna. Wydarzenie adresowane było do wykonawców, którzy realizują dostawy i usługi związane z budową oraz eksploatacją farm fotowoltaicznych.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy PGE, uruchomi w Piaskach, kilkanaście kilometrów od Bełchatowa, regionalne centrum serwisowe do obsługi farm wiatrowych i fotowoltaicznych należących do spółki.

Czytaj więcej

PGE Energia Odnawialna zaprasza na warsztaty online dla firm zainteresowanych współpracą przy realizacji dostaw i usług związanych z budową oraz eksploatacją farm fotowoltaicznych. Wydarzenie odbędzie się 22 listopada o godz. 11.00.

Czytaj więcej

Grupa PGE dostarczy 35 GWh zielonej energii elektrycznej rocznie do Grupy Raben. Zostanie ona wyprodukowana w nowopowstających farmach fotowoltaicznych PGE Energia Odnawialna. Kompleksową obsługą umowy zajmie się PGE Obrót.

Czytaj więcej

PGE rozpoczęła budowę pięciu nowych elektrowni fotowoltaicznych. Do końca roku, na farmie PV Bedlno Radzyńskie 2 w województwie lubelskim zainstalowane będą panele słoneczne. Natomiast na farmie PV Brzeźnik w województwie mazowieckim oraz PV Kaleń 1, PV Wrzeszczewice 1 i PV Wrzeszczewice 2 w województwie łódzkim, zostaną zamontowane kable, inwertery, stacje transformatorowe i konstrukcje wsporcze. Inwestycje zrealizuje spółka PGE Energia Odnawialna, która w Grupie PGE odpowiedzialna jest za rozwój odnawialnych źródeł energii.

Czytaj więcej

Na należącej do PGE Energia Odnawialna Farmie Wiatrowej Lotnisko rozpoczął się kolejny etap testów innowacyjnego systemu chroniącego ptaki przed kolizją z łopatami turbin wiatrowych. Tym razem ich najważniejszym celem jest weryfikacja skuteczności działania sygnału świetlnego jako metody ostrzegającej i płoszącej.

Czytaj więcej