• Wielkie ćwiczenia ratownicze w pobliżu elektrowni szczytowo-pompowej Dychów

  30.03.2023

  W pobliżu należącej do Grupy PGE elektrowni szczytowo-pompowej Dychów przeprowadzono ćwiczenia ratownicze w ramach akcji „Lubuskie Żywioły 2023”. Uczestniczyły w niej m.in. jednostki Państwowej Straży Pożarnej z województw lubuskiego, wielkopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego, ratownicy medyczni, inspekcja sanitarna i ochrony środowiska, leśnicy oraz specjaliści z Państwowej Agencji Atomistyki. Łącznie w działania zaangażowanych było ponad 350 strażaków i ponad 400 osób z pozostałych instytucji.

  Więcej
 • PGE rozpoczyna realizację kolejnego projektu fotowoltaicznego na Mazowszu

  29.03.2023

  PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE uruchomiła postępowanie przetargowe na budowę kolejnej farmy fotowoltaicznej. Tym razem chodzi o elektrownię PV Jedlanka Stara o mocy 5 MW w powiecie radomskim na Mazowszu. Planowo instalacja składająca się z około 10 tys. paneli monokrystalicznych o mocy nie mniejszej niż 500 W każdy, zostanie wybudowana w drugiej połowie 2024 r.

  Więcej
 • Modernizacja Elektrowni Wodnej Dębe na półmetku

  27.03.2023

  Kompleksowa modernizacja Elektrowni Wodnej Dębe, należącej do PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE, minęła półmetek. Zostały już wymienione dwa z czterech hydrozespołów wraz z instalacją elektryczną, wentylacją oraz systemem przeciwpożarowym. Zgodnie z harmonogramem prace inwestycyjne, w obchodzącym w tym roku sześćdziesięciolecie obiekcie, zakończą się do końca 2024 roku.

  Więcej

Nasze obiekty

Czy wiesz że..

Zakurzone żarówki i klosze mogą pochłonąć nawet 60% światła.

pgeeo_site