• PGE uruchomiła kolejny magazyn energii

  08.07.2021

  PGE Energia Odnawialna uruchomiła na górze Żar w województwie śląskim magazyn energii o mocy 500 kW i pojemności użytkowej 750 kWh. Instalacja powstała obok pierwszej należącej do spółki farmy fotowoltaicznej. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu badawczo-rozwojowego i posłuży do prowadzenia badań w zakresie wykorzystania magazynów energii w działalności biznesowej Grupy PGE.

  Więcej
 • PGE wybuduje z Gminą Kleszczów jedną z największych farm fotowoltaicznych w Polsce

  05.07.2021

  PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE wybuduje z Gminą Kleszczów jedną z największych farm fotowoltaicznych w Polsce. Inwestycję o mocy 50 MW zrealizuje spółka celowa PGE Soleo1.  Zgodnie z umową joint venture, PGE Energia Odnawialna i Gmina Kleszczów będą miały w niej po 50 proc. udziałów.

  Więcej
 • Ćwiczenia straży pożarnej w elektrowni szczytowo-pompowej Dychów

  02.07.2021

  W elektrowni szczytowo-pompowej Dychów przeprowadzono jedne z największych w historii obiektu ćwiczeń przeciwpożarowych. Uczestniczyły w nich dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Strużka. Podczas akcji wykorzystywany był m.in. samochód ratowniczo-gaśniczy, którego zakup w zeszłym roku dofinansowała PGE Energia Odnawialna.

  Więcej

Nasze obiekty

Czy wiesz że..

Jasny kolor ścian i sufitów powoduje wieczorem późniejsze włączenie światła, ponieważ biała ściana odbija 80% światła na nią padającego.

pgeeo_site