• PGE z pozwoleniem na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 25 MW

  25.10.2021

  PGE Energia Odnawialna otrzymała pozwolenie na budowę farmy fotowoltaicznej PV Augustynka. Instalacja o mocy 25 MW powstanie na wydzierżawionych przez spółkę gruntach prywatnych znajdujących się w powiecie siemiatyckim na Podlasiu.

  Więcej
 • Panele fotwoltaiczne na dachu elektrowni w Dychowie

  13.10.2021

  Na dachu należącej do PGE Energia Odnawialna elektrowni szczytowo-pompowej Dychów zamontowano panele fotowoltaiczne. Blisko 50 kW mikroinstalacja pozwoli w 25 proc. zaspokoić potrzeby energetyczne obiektu związane z bieżąca działalnością pozaprodukcyjną. Będzie mogła też częściowo zapewnić zasilanie systemom technologicznym bez konieczności poboru energii z sieci.

  Więcej
 • PGE Energia Odnawialna dofinansowała zakup sprzętu edukacyjnego dla szkoły w Wejherowie

  30.09.2021

  PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, po raz kolejny dofinansowała zakup sprzętu edukacyjnego do prowadzenia zajęć z energetyki odnawialnej w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP „Orzeł” w Wejherowie. Dzięki darowiźnie w wysokości 20 tysięcy złotych szkolna pracownia zostanie doposażona m.in. w aparaty, urządzenia pomiarowe, narzędzia oraz osprzęt taki jak układ sterowania urządzeniami fotowoltaicznymi.

  Więcej

Nasze obiekty

Czy wiesz że..

Jeżeli nie będziesz używał komputera dłużej niż 16 minut, wyłącz go. 16 minut pracy równoważy ilość energii potrzebną do ponownego włączenia.

pgeeo_site